Dům Božího milosrdenství

Rodinný penzion s nově rekonstruovanými pokoji a pohodlným hotelovým nábytkem je vhodný pro dovolenou rodin, skupin i jednotlivců. Nová společensko – vzdělávací místnost umožňuje program, posezení i školení. V nabídce jsou také pobyty s programem (například pro seniory nebo prarodiče s vnoučaty). Pro svůj čistý vzduch, krásnou přírodu a polohu v hezkém prostředí Vysočiny je vyhledáváno turisty jak v létě, tak díky blízkostí lyžařských středisek i v zimě. Penzion leží v obci Čtyři Dvory (kraj Vysočina, okres Žďár nad Sázavou), která se nachází na Českomoravské vrchovině, 5,5 km severovýchodně od Štěpánova nad Svratkou i od  SKI areálu Olešnice. Leží na hranici Jihomoravského kraje a kraje Vysočina. Nadmořská výška obce je 550 m. Celkem 24 lůžek + 4 přistýlky. Parkování u objektu v uzavřeném areálu. Oplocený travnatý pozemek s herními prvky, ohništěm, grilem a posezením. Přírodní koupání v místě.

Kapacita penzionu:

počet pokojů

typ pokoje

z toho počet přistýlek

celkem

2

jednolůžkový

0

2

1

dvoulůžkový

0

2

1

třílůžkový

0

3

2

čtyřlůžkový

0

8

2

čtyřlůžkový

1

8

1

pětilůžkový

2

5

pokojů 9

pevných lůžek 24

počet přistýlek 4

kapacita celkem 28

 

Nové vybavení pokojů:
Velké, slunné, prostorné pokoje s vysokými stropy a velkými okny jsou vybaveny samostatnými pohodlnými postelemi typu Boxspring (výška 45 cm, vhodné zejména pro lepší vstávání seniorů) s matrací a záhlavím, ručníky, noční stolky, lampičky, skříň ramínková, skříň policová, věšáková stěna, zrcadlová stěna, TV s otočným držákem, jídelním stolem, židlemi a plnohodnotnou vlastní kuchyňkou s nádobím, varnou konvicí a indukčním vařičem, Sociální zařízení na pokoji (wc a umyvadlo), nově rekonstruované sprchy na patře. Na každém patře k dispozici mikrovlná trouba.

Nově vybavená společenská místnost:
Společenský, duchovní nebo vzdělávací prostor pro skupiny. Velké rozkládací stoly a pohodlné konferenční židle. Hrací koutek. Posezení s kávou (Nespresso). Větší lednice pro skupiny k dispozici. Místnost je vybavena roletami a zatemňovacími závěsy.

Místo k modlitbě a ztišení:
Domácí „kaple“ Božího milosrdenství a Sv. Dismase, prostor pro ztišení a modlitbu, je vhodná pro cca max. 10 osob. V domě můžete zanechat také své osobní prosby o modlitbu. Za vložené prosby je pravidelně, 1× měsíčně, sloužena mše svatá v rámci ČR.

Stravování:
Pro vlastní stravování slouží minikuchyňky na pokoji, skupina může využít velkou kuchyňskou linku v „černé kuchyni“. Snídaně * je možné objednat (10 osob), taktéž lze objednat dovoz teplých jídel, obědů a večeří.
* V rámci snídaní využíváme regionální výrobky a malé živnostníky z okolí. Uzeniny řezníka Šutery, máslo a sýry z mlékárny Olešnice, mléko, vejce, tvaroh ze statku z Brťoví nebo z farmy Eden Bystřice, pečivo z pekárny pana Koudelky. Med pana Slezáka. Ke kávě doporučujeme trubičky paní Maršálkové z Prosetína.

Herní a společenské prvky k využití na zahradě: 
ohniště ; gril;  1×zastřešené posezení v „lovecké chatě“ ; 1×posezení pod velkým slunečníkem; 1× dřevěné posezení ; houpačky dle věku dětí ; pískoviště ; trampolína; prolézačky; malé branky na kopanou ; hračky na písek, umělohmotná auta na hraní na zahradu, točící kruhy a jiné

Sportovní vyžití: lyžařské vleky a areály v okolí (Olešnice, Hodonín u Kunštátu, Karasín), tenisové a volejbalové hřiště Prosetín, sportovní areál včetně koupaliště Bystřice nad Pernštejnem.

Kulturní vyžití: Hrad Pernštejn, zámek Kunštát a Lysice, zřícenina Zubštejn, jeskyně Blanických rytířů i Moravského krasu, Centrum Eden Bystřice n.P.s Horáckou vesnicí a ekofarmou