Centrum EDEN

Ráj zábavy, poznání a inspirace na Vysočině.

Centrum EDEN vzniklo z bývalého statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem. Polorozpadlá budova sloužila jako školní statek zdejší zemědělské SOŠ a VOŠ. Po více než osmi letech příprav se zrenovovaný areál otevřel veřejnosti. Přibyla k němu Horácká vesnice a Ekopavilon.
Centrum se vyznačuje propojením starého s novým a interaktivním přístupem k návštěvníkům. Tematická linka spojuje minulost-přítomnost-budoucnost. S minulostí se návštěvníci mohou seznámit v Horácké vesnici, kde poznají život našich předků, lidová řemesla, jako například tkadlec, švec, hrnčíř a mnohá další. V Panském bydlení také poznají, jak žilo tehdejší panstvo. V Příběhu půdy jsou k vidění historické zemědělské stroje a zajímavé expozice z prostředí zemědělství.
Moderní stavba Ekopavilonu seznamuje s novými možnostmi v otázce úsporných řešení nejen do každé domácnosti. Je tematicky rozdělena podle přírodních živlů: země-oheň-voda-vzduch.
Součástí centra EDEN je i farma a jízdárna, kde se návštěvníci mohou seznámit s chovem hospodářských zvířat, postupů při pěstování zemědělských plodin, nebo mohou absolvovat jízdu na některém z našich koní.
V celém areálu čeká na návštěvníky mnoho interaktivních her, při nichž se zábavnou formou dozví spoustu nových a zajímavých informací.
Více informací naleznete na webových stránkách http://www.centrumeden.cz/.

Před centrem Eden je od letošního léta v provozu Café Ohrada a nabízí kromě výborné kávy a dezertů i polévku, hotová jídla či saláty. 

Zobrazit kalendář akcí