Vysoká skála u Štěpánova

  • Adresa:

    Vysoká skála u Štěpánova

  • Kontakty:

  • Fotogalerie

Romantická Vysoká skála u Štěpánova nad Svratkou pamatuje nejen smrt nešťastných milenců, ale i četné oběti horolezecké.

Vysoká skála u Štěpánova nad Svratkou se tyčí nad říčkou Hodonínkou asi 1 km za obcí směrem na Hodonín. Nádherné kolmé skalisko je vysoké cca 60 metrů a vrchol je osazen litinovým křížkem. Právě odtud skočili dne 17. srpna 1928 nešťastní milenci, aby našli smrt ve vzájemném objetí. Další mrtví bohužel na Vysoké skále přibyli nedávno, neboť se zde za posledních 15 let zřítilo několik horolezců. Nádherná přírodní památka za Štěpávnovem však stojí za vidění!

Skála asi 50m vysoká a ve vrcholové části přechází v samostatnou věž oddělenou od okolního terénu. Na protější straně, asi 300 m proti toku říčky Hodonínky, jsou další dvě skalní stěny. Menší skály jsou k nalezení i jinde v této oblasti, hlavně v okolí Vírské přehrady, kolem hradu Pernštejna atd.

Je zde přes 10 cest kategorie 3-5. Jištění kromě pár starých nýtů i novými borháky. Skála je v různých partiích zarostlá trávou.

Zobrazit kalendář akcí