ZUŠ ve spolupráci s Městským muzeem v Bystřici n. P. srdečně zvou na koncert Barokní hudby. V krásném půdním sále muzea máte jedinečnou možnost slyšet autentickou interpretaci barokní hudby v podání dvou špičkových umělců - Elen Machové na barokní housle a Víta Bébara na cembalo. Spoluúčinkují žáci a pedagogové ZUŠ, jež se pod vedením těchto umělců účastní víkendového workshopu, který je zaměřen právě na provozovací praxi "staré" hudby. Koncert se koná v neděli 5. května v 16.00 v půdním sále muzea.
Vstupné je dobrovolné.
Elen Machová
členka souboru Musica Florea, La Gambetta, Collegium Musicum Brno, Visegrad Baroque Orchestra, Capella Apollinis a hostující členkou souboru Collegium 1704, Ensemble Inégal, Societas Incognitorum a dalších. Od roku 1997 působí jako koncertní mistr orchestru The Czech Ensemble Baroque. S těmito tělesy se zúčastnila řady významných mezinárodních hudebních festivalů. Spolu s výše uvedenými ansámbly pořídila řadu nahrávek na CD, pro Český rozhlas, Českou televizi a zahraniční media. CD s houslovými sonátami J. I. F. Vojty ve skordovaném ladění, které natočila se souborem La Gambetta, získalo v roce 2007 nejvyšší hodnocení hudebního portálu Diapason (Francie) a Goldberg (Anglie)
Vít Bébar
Cembalista a stavitel cembal. Po absolvování Pražské konzervatoře v oboru klavír studoval cembalo na Týnské škole v Praze a na Universität für Musik Wien (prof. Gordon Murray). Účastnil se interpretačních kurzů, např. u Johna Tolla při Akademii für Alte Musik Dresden. Pedagogicky působil na Akademii staré hudby na ÚHV Masarykovy univerzity v Brně. S různými ansámbly (Orpheon, Czech Ensemble Baroque, Castello in Aria aj.) spolupracoval na provádění orchestrálních projektů a na řadě komorních koncertů v ČR, Rakousku, Německu, Francii, Španělsku, Itálii, Švýcarsku. V současnosti působí jako pedagog na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, dále se věnuje stavbě klávesových nástrojů z období baroka, výzkumu v oblasti akustiky hudebních nástrojů a historického ladění